Press "Enter" to skip to content

Frezowanie za pomocą CNC

Paweł Bednarek 0

Frezowanie te jeden z rodzajów obróbki skrawaniem. Od toczenia różni się ono tym szczegółem, że w jego przypadku ruch obrotowy wykonuje tylko narzędzie. Tymczasem w przypadku toczenia ruch obrotowy wykonywany jest przez obrabiany materiał, a narzędzie jedynie dotyka obracającego się materiału w odpowiednich miejscach. Urządzenie, które wykonuje proces frezowania, nazywa się frezarką.

Nowoczesne frezowanie numeryczne

frezowanie cnc warszawaPodobnie jak w przypadku toczenia, frezowanie również zostało dotknięte przez zmiany wynikające z rozwoju technologicznego. Stało się ono zdecydowanie prostsze i szybsze ze względu na rozwój przede wszystkim techniki komputerowej i cyfrowej. Proces frezowania jest dzisiaj niemal w pełni zautomatyzowany. Przeszkolony operator przed startem obróbki odpowiednio programuje jedynie urządzenie, planując jego poszczególne ruchy, a później urządzenie już samo wykonuje te ruchy. Zadaniem operatora jest czuwanie nad tym, aby w trakcie obróbki nie doszło do jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia, które mogłoby wywołać poważną awarię i uszkodzenie frezarki. Operatorzy to osoby, które muszą posiadać specjalistyczną wiedzę z zakresu mechaniki i obróbki, a także doskonale znać konstrukcję używanego urządzenia. Frezowanie CNC Warszawa stoi w tym mieście zawsze na najwyższym poziomie i obróbka przeprowadzana jest tam przez prawdziwych fachowców, którzy znają się na tym, co robią. Warto korzystać z usług takich profesjonalistów.

Rozwój technologiczny sprawił, że obróbka jest dzisiaj zadaniem o wiele łatwiejszym, niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Tokarki i frezarki CNC szturmem wdarły się na rynek produkcyjny i sukcesywnie go opanowują. W perspektywie następnych kilku lub kilkunastu lat staną się głównym sposobem obrabiania materiałów, całkowicie wypierając sposoby ręczne.