Press "Enter" to skip to content

Fascynujący styl skandynawski

dawidb 0

Każdy z nas ma całkowicie odmienny gust, dlatego i nasze mieszkania prezentują się inaczej. Mimo to w Polsce coraz częściej decydujemy się na styl skandynawski, ponieważ tak jak państwa północne mamy przez większą część roku mało słońca w naszych domach. Dodatkowo jasne wnętrza są klasyczne i pięknie optycznie powiększają przestrzeń.

Doskonale urządzony dom w stylu skandynawskim

stół drewniany skandynawskiGdybyśmy kiedykolwiek zastanawiali się nad urządzeniem mieszkania w praktyczny sposób, który optycznie powiększy nasze pomieszczenia to styl skandynawski okaże się rewelacyjnym wyborem. Biel w połączeniu z dodatkiem szarości, czerni oraz drewna naturalnego doda naszemu mieszkaniu przyjemnego wyglądu. Dlatego stół drewniany skandynawski w połączeniu z jasną sofą i pufami da doskonale przytulny dom. Mimo to na przestrzeni lat styl skandynawski mocno się rozwinął i możemy wymienić kilka podkategorii jego. Jedną z nich jest styl gustawiański, czyli ciężkie meble gustawiańskie połączone z bielą ścian i podłóg. Równie intrygująca jest odmiana z dodatkiem folku, ponieważ królują tutaj elementy malowane własnoręcznie, które dodają nieco koloru naszym wnętrzom. Najpopularniejszy jest obecnie mimo to new nordic, czyli wszystko w wieli i jasnych kolorach, które podkreślają czystość wnętrz. Na kremowej sofie kładzie się ewentualnie szare poduszki. Przeważa tutaj bardzo biel. Jak widać odmian skandynawskiego jest dużo i możemy coś wybrać.

Podjecie decyzji o urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim jest jedną z ciekawszych opcji. Biel w połączeniu z dodatkami czerni, szarości i drewna wygląda fenomenalnie. Automatycznie pomieszczenia w naszych domach staną się bardziej przejrzyste oraz optycznie większe. To doskonały styl dla polskich zacienionych mieszkań.