Press "Enter" to skip to content

Fachowe odzyskiwanie danych

Michał Gąbka 0

Każde komputer i laptop mogą ulec zniszczeniu. Co jednak jeśli przechowywaliśmy na dysku ważne informacje lub pliki? Spokojnie, można je odzyskać, ale tylko pod warunkiem, że znajdziemy odpowiednich fachowców, którzy mają w tym doświadczenie. 

Kto w Krakowie odzyskuje dane?

odzyskiwanie danych z dysku krakówW Krakowie znajdziemy kilka polecanych serwisów komputerowych, które trudnią się odzyskiwaniem danych z dysków. Są na rynku od dawna, dzięki czemu cieszą się renomą i zaufaniem klientów. Odzyskiwanie danych to czynność nieco czasochłonna. Jednak dla osób niecierpliwych oraz tych, które straciły newralgiczne dane, jest przewidziana usługa ekspresowa. Zajmuje ona specjalistom nie więcej niż kilkadziesiąt godzin, ale też jest droższa. Standardowe odzyskiwanie danych to kwestia kilku dni, najczęściej do siedmiu. Jeśli zainteresowało nas odzyskiwanie danych z dysku Kraków jest właściwym miejscem, by szukać takich usług. Tutejsze serwisy robią to naprawdę rzetelnie i trudno, nawet w internecie, znaleźć o nich negatywne informacje. W znacznej mierze to komentarze pozytywne, a jest ich tyle, że trudno podejrzewać, iż może to być kwestia przypadku. Dla specjalistów nie jest istotne, czy odzyskuje dane z laptopa, czy też komputera stacjonarnego. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, schemat podjętych działań jest niemal identyczny. Koszt odzyskiwania danych jest zależny od wielu czynników, ale przede wszystkim od ilości danych, jakie utraciliśmy. Średni koszt odzyskiwania danych oscyluje między dwieście, a trzysta złotych. 

Jeżeli nasze urządzenie uległo zalaniu, spadło, czy też po prostu przestało działać, może się okazać, ze bezpowrotnie je utraciliśmy. W takiej sytuacji większość z nas decyduje się na odzyskanie danych, ponieważ często mamy tam ważne dokumenty, czy też zdjęcia swoich najbliższych.