Press "Enter" to skip to content

Europejskie wyprawy rowerowe

Gracjan Lukierski 0

Rowerem można tak naprawdę dojechać wszędzie, ale trzeba mieć pomysł na to, co chcemy zobaczyć oraz odpowiednią ilość siły i motywacji. Wyprawy rowerowe po krajach europejskich stały się bardzo popularne i wielu Polaków decyduje się na to. Takie wyprawy są dużo mniej kosztowne, a można przeżyć więcej i cieszyć się z tego bardziej, niż z wizyty w najdroższym kurorcie wypoczynkowym.

Gdzie organizuje się wyprawy rowerowe?

wyprawy rowerowe europaTakie wyprawy bywają zorganizowane, nawet jeśli są w małych grupach. Przyznam, że najwięcej osób decyduje się na wyjazd do krajów Europy Zachodniej. Wiadomo, ze Polacy lubią jeździć w ciepłe miejsca, dlatego bardzo często wybierają się rowerem do Włoch. nieco inny kierunek to Grecja. Zazwyczaj podróż prowadzi wtedy na południe. Jeśli interesują nas wyprawy rowerowe Europa to bardzo dobre miejsce do tego. Wyprawy rowerowe po Europie bardzo często nastawione są na zwiedzanie stolic krajów. Trzeba przyznać, że jest również sporo kolarzy, którzy wybierają się do krajów Europy Wschodniej. Jest to dla nich niesamowicie opłacalne ze względu na to, że waluta w tych krajach jest dużo tańsza, a co za tym idzie ceny hoteli i jedzenia o wiele przystępniejsze. Takie wyprawy rowerowe organizują ośrodki sportowe. Za tysiąc złotych można zwiedzić całą Europę na rowerze. Wiadomo, że trzeba mieć gdzie spać. Jednak tutaj również można zauważyć zdecydowany trend na to, że uczestnicy wyprawy śpią w namiotach, które wożą ze sobą. Są one lekkie i ważą wa granicy jednego kilograma.

Myślę, że po takiej wyprawie przeżycia są wspaniałe. Nikogo nie dziwi więc ciągle rosnące zainteresowanie tymi podróżami. Bardzo polecam wybrać się na taką. jeśli masz słabą kondycję, na pewno po kilkumiesięcznym treningu uda Ci się zwiedzić kraje z którymi sąsiadujemy. Jednak pamiętajmy aby przygotować się do wyjazdu pod względem kondycyjnym.