Press "Enter" to skip to content

Etykietowanie różnych opakowań

Monika Zezik 0

Obecnie każde opakowanie zawiera jakiś opis, to znaczy z jakiej jest firmy, gdzie został wyprodukowany, jaki ma skład, przede wszystkim jest też podana jego nazwa. A to wszystko możemy wiedzieć dzięki etykiecie, która jest zamieszczona na danym opakowaniu.

Etykietowanie opakowań płaskich

etykietowanieEtykietowanie nie musi być wcale trudnym procesem. Każdy zakład, który coś produkuje musi posiadać specjalne maszyny, za pomocą których drukowane są wszelkie napisy na etykietach, a potem są one umieszczane na opakowaniach, czyli stanowią ich część. Najprostsze może się wydawać najlepsze etykietowanie dla każdego opakowań płaskich i tak rzeczywiście jest. Ale co z innymi foramami opakowań, które nie są już płaskie, czy na nich też można łatwo umieścić taką etykietę? Otóż na innych produktach oprócz tych płaskich jest o wiele trudniej umieścić jakiś napis. Dlatego też wykorzystywane jest etykietowanie automatyczne. Do specjalnej maszyny wprowadza się dane jakie mają zostać umieszczone na opakownaiu oraz przede wszystkim z jaki rodzajem opakowania maszyna będzie miała do czynienia. Możemy przecież wyróżnić opakowania: szklane, papierowe, opakownia okrągłe, płaskie, jakieś kartony, opakowania płaskie z pozycjonowaniem, metalowe, jakieś tuby oraz tak dalej.

Ustawienie właściwych parametrów jest istotne, gdyż maszyna będzie pracować z większym naciskiem, w przypadku z zetknięciem się z takim materiałem jak metal, szkło, plastik, a z mniejszym naciskiem w przypadku papieru. Napisy mogą być na tych opakowaniach różne, mogą być małe, duże, średnie.