Press "Enter" to skip to content

Elektroniczne zabawki dla dzieci

Olaf Niewiadomski 0

Lalka, pluszowy miś, samochodzik, klocki – to zabawki z mojego dzieciństwa. Gdy nie miałam ochoty się nimi bawić lub po prostu mnie znudziły, rysowałam, wycinałam, kleiłam. Obecnie rynek zabawek jest o wiele większy, wręcz ogromny i ciągle się powiększa.

Zabawkowy termometr elektroniczny

termometr elektronicznyCo dziecko zamarzy, to ma, a jedyną granicą w spełnieniu dziecięcych marzeń mogą być tylko pieniądze. Chce maluch pluszaka lwa, ma pluszaka lwa, chce statek kosmiczny, ma statek kosmiczny, chce szczegółowy termometr elektroniczny, ma termometr elektroniczny, oczywiście wszystko w formie zabawek. To co jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla dorosłych, w wersji mini mogą już mieć dzieci. Komputer zabawka, strzykawka zabawka, wilgotnościomierz zabawka, praktycznie każda rzecz może zostać „zamieniona” w zabawkę. Co więcej takie przekształcenie jest nie tylko pomniejszoną wizualnie kopią danej rzeczy, ale także przejmuje jej funkcje. I tak w sklepach można kupić zabawkę pralkę, która wiruje i wydaje odgłosy, jakby naprawdę prała, czujnik temperatury służący do zabawy, wydający jednak odgłosy, przy zwiększonej temperaturze i jeszcze wiele innych rzeczy. Wymieniać by w nieskończoność.

 

Na sklepowych półkach oprócz tradycyjnych zabawek można znaleźć również różnego rodzaju dziwolągi, zarówno śmieszne, jak i straszne, nienadające się do zabawy dla dzieci, ale z jakiś nieznanych przyczyn dopuszczone do publicznej sprzedaży. Niestety właśnie takie dziwactwa najbardziej przyciągają uwagę dzieci, ale to od rodzica zależy czy taka zabawka wyląduje w sklepowym koszyku.