Press "Enter" to skip to content

Elastyczna folia stretch

Ola Bednarz 0

 

Powszechnie folię się stosuje do pakowania. Posiada ona właściwości, które umożliwiają zapakowanie każdego przedmiotu, bez względu na gabaryty i wagę. Oczywiście bardzo ciężkie rzeczy, muszą być dodatkowo zabezpieczone.

Przeznaczenie folii stretch

folia stretch producentFirmy handlowe, które prowadzą między innymi sprzedaż wysyłkową, muszą mieć odpowiednie produkty do pakowania i zabezpieczanie asortymentu, który sprzedają. Najczęściej są to kartony, folie i taśmy. Jeżeli interesuje nas folia stretch producent rozprowadza ją do hurtowni z artykułami papierniczymi, a stamtąd trafia ona do punktów detalicznych, czyli do sklepów papierniczych. Posiada ona możliwość rozciągania się do pewnego stopnia i umożliwia przyklejanie się do siebie jej warstw. To powoduje, że świetnie się nadaje do zabezpieczania towaru przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Na przykład są nią owijane duże palety, na których stoi mnóstwo pudeł, jedno na drugim i aby się nie przewróciły, to są owinięte folią stretch. Możemy nią też zabezpieczyć same produkty, które są delikatne i mogłyby się rozbić w trakcie transportu. Folia ma też wykorzystanie w domu, czy w czasie przeprowadzki. W sklepach możemy kupić folię stretch transparentną, białą, albo czarną. Dzięki takim kolorom, możemy dyskretnie ukryć napisy na opakowaniu przesyłki. Ponieważ łatwo się ona klei, to jest sprzedawana w formie grubych rolek, na które jest nawinięta. Może być dostępna na sztuki, albo na kilogramy dla hurtowych odbiorców. Nie posiada ona zapachu i ma szerokie zastosowanie.

Cena za jedną rolkę foli wynosi około dziesięciu – dwudziestu złotych. W niektórych branżach jest ona stosowana do pakowania żywności. Przy takim wykorzystaniu, musi ona być zamontowana na specjalne urządzenie, które umożliwia łatwe jej ucięcie.