Press "Enter" to skip to content

Dwie funkcje pendrive’a

Renata Arciszewska 0

Już od kilku lat pendrive’y stale zyskują w naszej rzeczywistości i na popularności. Dzieje się tak ze względu na fakt, że w szybki i bezproblemowy sposób pozwalają na przechowywanie i przenoszenie zapisanych danych elektronicznych. Okazuje się jednak, że pendrive’y mogą, poprzez wbudowanie odpowiednich funkcjonalności, charakteryzować się rozszerzonymi możliwościami.

Pendrive z wbudowanym dyktafonem

dyktafon w pendriveW ostatnim czasie pendrive został wykorzystany przez producentów wszelkich akcesoriów szpiegowskich jako urządzenie, które może nie tylko służyć do przechowywania danych elektronicznych, ale również do rejestrowania danych głosowych. Producenci akcesoriów szpiegowskich zdecydowali się bowiem wbudować dyktafon w pendrive, dzięki czemu możliwe jest wychwytywanie przez niego dźwięków z otoczenia i zapisywanie ich w pamięci. Pendrive jest urządzeniem, które nie wzbudza dziś niczyich podejrzeń. Dzięki temu dyktafonu wbudowanego w pendrive możemy używać w bardzo dyskretny sposób. Dyktafon tego typu posiada najczęściej dość czuły mikrofon, który jest w stanie wyłapywać dźwięki w zasięgu nawet ośmiu metrów, a dodatkowo posiada akumulator, dzięki któremu może pracować nawet do szesnastu godzin. Ze względu na wbudowaną pamięć, dyktafon jest w stanie zarejestrować nawet siedemdziesiąt godzin nagrań, które następnie w łatwy sposób będziemy mogli odtworzyć na komputerze przy pomocy popularnych programów do odtwarzania audio.

Na rynku znajdziemy dyktafony, które różnią się między sobą wbudowaną pamięcią, możliwościami zasięgu i długością pracy na akumulatorze. Dzięki temu bez większych problemów możemy znaleźć produkt, który w najlepszy sposób będzie zaspokajał nasze oczekiwania i będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem w wykonywanej przez nas pracy.