Press "Enter" to skip to content

Drzwi wejściowe – jakie powinniśmy wybrać?

Justyna Zawicka 0

Zazwyczaj kupując drzwi wejściowe do domku wolnostojącego lub mieszkania wybieramy te antywłamaniowe. Czy jednak nasza decyzja jest na pewno trafna? Czy wiemy na co zwracać uwagę podejmując tak ważną decyzję jaką jest zakup odpowiednich drzwi? A może kierujemy się ceną i wyglądem a nie ich specyfikacją?

Jakie drzwi wejściowe powinniśmy wybrać?

drzwi wejściowe łódźZazwyczaj wybierając drzwi wejściowe łódź patrzymy tylko na cenę jaką musimy za nie zapłacić oraz na to jak się prezentują i czy będą pasowały do stylu naszego domu bądź mieszkania. Wiemy jedynie tyle, że powinny to być drzwi antywłamaniowe, ale czy wiemy jakiej powinny być one klasy, albo jakie powinny zawierać zabezpieczenia, dzięki którym włamywaczom lub innym nieproszonym osobom nie uda się wejść do naszej posiadłości? Otóż nie zawsze. Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na zawiasy jakie posiadają wybrane przez nas drzwi a także jakie mają bolce antywłamaniowe. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zamka, który przeważnie po przekręceniu klucza uruchamia co najmniej 4 rygle znajdujące się w drzwiach. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet jeśli uda się jakoś przeciąć zawiasy (aczkolwiek jest to prawie niemożliwe) to rygle zabezpieczą drzwi przed ich wyjęciem.  Warto również zwrócić uwagę na to, ile rygli zawierają drzwi, im więcej tym lepiej, ponieważ ich odporność jest wyższa a to powinno mieć dla nas ogromne znaczenie. Przecież zależy nam na bezpieczeństwie naszym a także naszego dobytku.

Należy również zwrócić uwagę na klasę jaką posiadają drzwi. Klasa trzecia polecana jest do mieszkań, natomiast klasa czwarta to domków wolnostojących. Informację na temat posiadanej klasy znajdziemy na tabliczce znamionowej, która przeważnie umieszczona jest pod którymś zawiasem w widocznym miejscu.