Press "Enter" to skip to content

Dobrzy kardiolodzy w Krakowie

Anna 0

Choroby układu sercowo – naczyniowego to jedne z najczęstszych schorzeń cywilizacyjnych. Siedzący tryb życia, wysokokaloryczna i tłusta dieta, stres i brak ruchu przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób ma problemy z sercem. Schorzenia te są już nazywane chorobami cywilizacyjnymi i niestety umiera na nie codziennie wiele osób.

Polecani kardiolodzy w Krakowie

kardiolog krakówTo jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Lekarz o tej specjalizacji rozpoznaje wrodzone i nabyte wady serca oraz układu krążenia, prowadzi szczegółową diagnostykę, ustala leczenie, a także prowadzi i wspiera pacjentów w okresie rehabilitacji. Obok diagnostyki i leczenia, dla kardiologa niezwykle ważna jest również profilaktyka, która wielu pacjentów może uchronić przez zachorowaniem lub pogłębieniem się choroby. Jeśli tym co szukamy jest kardiolog Kraków jest miejscem, gdzie znajdziemy ich wielu. Przy wyborze odpowiedniego dla nas kierujmy się najlepiej swoimi objawami lub tym na co się leczymy. Kardiolodzy również mogą się specjalizować w leczeniu konkretnego schorzenia. Z dzieckiem udajmy się do kardiologa dziecięcego. Wśród specjalizacji znajdziemy też kardiologię inwazyjną i nieinwazyjną. Lekarz kardiolog nieinwazyjny zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo – naczyniowego bez ingerencji w struktury ciała. W ramach tej podspecjalizacji wykonuje się takie badania, jak: EKG spoczynkowe, holter EKG i ciśnieniowy, RTG klatki piersiowej, echo serca lub elektrokardiograficzny test wysiłkowy.

Z problemami z sercem mamy do czynienia na co dzień. Mój tata kilka lat temu miał wszczepiony rozrusznik. Zabieg polega na rozcięciu skóry na klatce piersiowej i utworzeniu w niej kieszonki na urządzenie. Przez żyłę umieszcza się w sercu elektrody, które połączone są z rozrusznikiem. Pacjent po zabiegu może jeść i chodzić.