Press "Enter" to skip to content

Dobry plan to podstawa – renowacja elementów z betonu

Olaf Niewiadomski 0

Kiedy planowałem remont mieszkania wiedziałem, że nie mogę pozwolić sobie na chaotyczne działania. Ze względu na bardzo ograniczony budżet wszystkie wydatki musiały zostać starannie wyliczone jeszcze przed rozpoczęciem prac. Dom wymagał generalnego remontu.

Renowacja betonu – tani remont

renowacja betonuOd prawie piętnastu lat największą wykonaną w nim pracą było szpachlowanie sufitu w kuchni i łazience. Farba na ścianach dawno straciła swoje kolory. Tablety w kilku miejscach dochodziły od ścian. Popękane były także betonowe schody wejściowe i ramy drzwi. Działka nie była też ogrodzona, co było znacznym dyskomfortem. Rozpoczynając planowanie chciałem, by moje mieszkania zyskało po remoncie nowoczesny wygląd. Na ścianach miał się znaleźć bardzo modny w ostatnich latach beton licowy w połączeniu z delikatnymi kolorami farb. Teren odrodzić miały płoty betonowe. Są solidne i tanie, dlatego podjąłem taką, a nie inną decyzję. Zadowolony z siebie znalazłem gdzieś barwne dodatki do betonu, które sprawiły, że ogrodzenie zamiast barwy betonowej szarości przybrało kolor wojskowej zieleni. Wygląda to naprawdę ładnie. Schody uratowała renowacja betonu. Na nowe na pewno nie było mnie stać. Na szczęście odpowiednio dobrane produkty pozwoliły na przystosowanie starych do dalszego użytku. Impregnacja betonu ma zapewnić im dodatkową trwałość na kolejne lata. Dzięki starannemu rozplanowaniu wystarczyło mi pieniędzy na wykonanie wszystkich niezbędnych prac.

 

Mogłem pozwolić sobie nawet na wymianę solidnie już zniszczonego zlewu w łazience. Cieszę się z tego ogromnie, gdyż udowodniłem, że wystarczy działać w przemyślany sposób, a możemy osiągnąć wszystko, nawet gdy nie posiadamy zbyt wiele. Cieszę się nowym, pięknym wnętrzem, a mój budzę nie ucierpiał w zbyt mocno odczuwalny sposób. Jestem z tego naprawdę dumny.

Wszelkie informacje i produkty potrzebne do wykonania renowacji betonu możesz znaleźć na stronie http://www.e-materialy.com