Press "Enter" to skip to content

Dlaczego tak polubiliśmy crossfit?

Dawid Pikulski 0

 

Do niedawna jeszcze nikt nie wiedział czym jest crossfit. Znany był on tylko sportowcom, którzy naprawdę interesowali się swoją dziedziną. Normalny zjadacz chleba nie miał pojęcia o tym, że istnieje taka forma treningu. Dziś natomiast słyszymy o tym na każdym kroku.

Czy jest crossfit?

crossfit akcesoriaCzym jest crossfit? Skąd się wziął i dlaczego zyskał taką popularność na całym świecie? Początkowo było to trening skierowany do policjantów. Później z tego treningu zaczęli korzystać również żołnierze, strażacy itp. Z czasem jednak zaczęli się nim interesować inni. Jest to bowiem trening angażujący wiele partii ciała i dość wymagający. Dlatego można szybko zrzucić przy nim wagę i wyrobić sobie dobrą kondycję. Jest to kusząca opcja dla wszystkich tych osób, którym zależy na szybkich efektach. Nie jest to jednak trening łatwy, któremu podoła każdy z nas. Z racji, że angażuje on tak wiele partii ciała, trzeba przy nim sporej siły i werwy. Nie ma tam przerw. Wszystko odbywa się szybko i intensywnie, co wpływa również na szybkość spalania tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje crossfit akcesoria takie jak opony, ciężary, grube liny. Jak widać różnorodność jest spora i już same nazwy poszczególnych rzeczy wskazują na to, że trening ten wymaga odpowiedniej siły i kondycji. Jednak można ją również przy pomocy tego treningu uzyskać. Można przykładowo na początek robić po kilka minut takiego treningu. Ciało stopniowo przyzwyczai się do tego typu treningu i zacznie być on dla nas codzienną miłą koniecznością.

Każdy z nas chce mieć dobrą kondycję, dobrze wyglądać i przede wszystkim się czuć. Ćwiczenia nam to gwarantują, ale nie wszystkie dają tak szybkie efekty. Crossfit to trening dla osób z silnym charakterem, które nie poddają się pomimo początkowych trudności.