Press "Enter" to skip to content

Damskie torebki nadal modne

Anna 0

Wydawało się, że różnego typu plecaki, worki i saki wyparły całkowicie z kobiecej mody torebki. Na szczęście okres ich wypierania mamy za sobą  i damskie torebki wracają do łask. Naturalną skórę, która zawsze była podstawowym surowcem torebkowym, zastąpiła skóra ekologiczna. Taka skóra wyglądem nie różni się od naturalnej, a i inne cechy są takie same lub zbliżone. Ten surowiec stwarza również doskonałe możliwości projektantom. 

Modne wzory torebek 

Torebki w typie wieczorowymW sklepach „torebkowych” królują duże wzory. Takie, do których można wpakować laptopa, cały „salon” kosmetyczny i jeszcze mnóstwo innych przydatnych drobiazgów. Równie popularne są mniejsze torebki w typie wieczorowym. Bazują na wzorach torebek wieczorowych, takich jak np. koperta, tylko w większych rozmiarach. Są w różnych kolorach, najczęściej z uchami i uchwytem do przewieszenia przez ramię. Oprócz  wyglądu,  ważne jest wyposażenie wnętrza, czyli ilość przegródek, kieszonek i schowków. Do tej grupy torebek można również zaliczyć torebki kuferki i torebki typu worek. Nazwy tych torebek wywodzą się z ich kształtu, natomiast funkcjonalność zależy od wielkości i pomysłu projektanta. Wraca zainteresowanie, popularnymi niegdyś  konduktorkami, które przy dzisiejszych standardach modowych można odnieść do torebek wyjściowych. Jest cała grupa  torebek wykonanych z innych surowców niż skóra. Są to płótno, bawełna, juta  i podobne. Te torebki charakteryzują się dużą elastycznością i pakownością. Są łatwe do utrzymania w czystości i na pewno ekologiczne.

Projekty torebek są również dziełem najlepszych domów mody i w ich sklepach można je kupić.  Ponadto torebki znajdujemy w tradycyjnych sklepach z galanterią skórzaną i w Internecie, w sklepach on-line. Nie są to produkty jednosezonowe dlatego częstotliwość ich wymiany przez użytkowniczki , jest relatywnie rzadsza, niż innych elementów kobiecego stroju.