Press "Enter" to skip to content

Czym są suwnice dwudźwigarowe?

Renata Arciszewska 0

Suwnica jest urządzeniem pracującym w ruchu przerywanym wyposażonym w mechanizm podnoszenia oraz opuszczania, którym może być wciągarka bądź też wciągnik. Głównym zadaniem suwnicy jest przemieszczanie materiałów zarówno w pionie jak i poziomie w przestrzeni, która ograniczona jest długością jazdy, wysokością podnoszenia i opuszczania, a także szerokością mostu.

Suwnica dwudźwigarowa – charakterystyka działania

suwnice dwudźwigaroweWśród suwnic możemy wyróżnić różne rodzaje. Godnym uwagi urządzeniem przeznaczonym do prac transportowych wewnątrz hal jest suwnica dwudźwigarowa. Posiada ona konstrukcję natorową, w przypadku której dźwigary oparte są na czołownicach wyposażonych w zestawy jezdne. Poruszają się one po torowisku zamocowanym na elementach konstrukcyjnych hali. Same konstrukcje czołownic oraz dźwigarów zostały zaprojektowane przy pomocy nowoczesnych technik komputerowych. Zapewnia to najwyższą jakość oraz dostęp do nowoczesnych technologii w nowo powstających halach produkcyjnych. Jeśli chodzi o suwnice dwudźwigarowe mamy możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia, który pozwala dostosować urządzenie do własnych wymagań. Dzięki uzyskaniu niskiego współczynnika przenoszonego obciążenia do ciężaru własnego elementów konstrukcyjnych, koszty związane z eksploatacją zostały znacząco obniżone. Suwnica dwudźwigarowa nadaje się nie tylko do zastosowania wewnątrz hal, ale również na zewnątrz. Może ona również zostać dodatkowo wyposażona w pomost serwisowy oraz pomost na wciągarce.

Zwykle sterowanie suwnicy dwudźwigarowej opiera się na systemie radiowym bądź też kasecie sterowniczej podwieszonej na kablu. Większość modeli może zostać wyposażona o inteligentne funkcje, które wpływają na większe bezpieczeństwo oraz zwiększają wydajność przeprowadzanej pracy. W standardowej wersji występują one z prędkością dwubiegową. Istnieje również możliwość zastosowania przemiennika do płynnej regulacji prędkości.