Press "Enter" to skip to content

Czym są nowoczesne domy modułowe?

Maniek Legowski 0

Domy modułowe to rozwiązanie, które w wielu przypadkach okazuje się być korzystniejsze niż te tradycyjne. Niemniej nadal wiele osób, nie decyduje się na tę technikę budowlaną, co jest głównie podyktowane tym, że w dużej mierze wielu osobom brak konkretnych i rzeczowych informacji na temat tego rozwiązania.

Co warto wiedzieć o nowoczesnych domach modułowych

nowoczesne domy modułoweDomu modułowe to w ogólnym rozumieniu domy, które przygotowuje się z gotowych elementów, co znacząca wpływ ana czas powstawania obiektu. Zaletą tego rozwiązania jest także fakt, ze nie wymagają one tak pokaźnego pola do budowy,a  co za tym idzie tego typu obiekty można stawiać, zarówno na terenach podmokłych piaskowych czy nawet na dachach innych budynków. Należy jednak zaznaczyć, że rodzaju domów modułowych jest więcej niż jeden. Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze nowoczesne domy modułowe to drewniane domy szkieletowe, które są gotowe do zamieszkania po kilku miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych. Inną opcją są domy modułowe z keramzytobetonu, które gotowe są w niewiele ponad miesiąc, tak krótki czas budowy wynika z tego, że właściwie wszystkie elementy konstrukcji przygotowywane są w fabryce. Należy jednak zaznaczyć, że jest to bardziej kosztowna opcja niż domu szkieletowe. Jeśli chodzi natomiast o funkcjonalność, to projekt takich domów może być wykonany na indywidualne potrzeby klienta czy też jedynie dostosowany na podstawie gotowego projektu, niemniej dzięki temu domy są równie funkcjonalne i praktyczne jak te wybudowane w tradycyjnej technologi.

Nowoczesne domu modułowe to rozwiązanie, które przede wszystkim ma tę zaletę, że pozwala znacząco skrócić czas budowy domu, co nie rzadko wiąże się także i z obniżeniem kosztów samej inwestycji. Jeśli chodzi natomiast o funkcjonalność i trwałość, to naprawdę nie ma się czego obawiać.