Press "Enter" to skip to content

Czym jest piknik VR?

Kaśka Wilczewska 0

 

Firmy eventowe mają za zadanie zapewnienie dobrej rozrywki na odpowiednim poziomie. Dlatego też współpracują z wieloma ciekawymi miejscami, które oferują nieszablonowe sposoby spędzania czasu. Jedną z propozycji, jakie cieszą się sporą popularnością są pikniki z użyciem technologii VR. 

Dlaczego warto organizować pikniki VR?

piknik vrW piknikach tego rodzaju może wziąć udział kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Firmy eventowe zadbają też o właściwe miejsce, w jakim może odbywać się piknik. W planach pikniku jest oczywiście korzystanie z wielu atrakcji związanych z wirtualną rzeczywistością. Możemy nie tylko zagrać w gry o przeróżnej tematyce, od sportowych po horrory, ale także udać się na wirtualną wycieczkę wzdłuż Muru Chińskiego, czy też na szczyt Mount Everest. Doświadczenia z wirtualną rzeczywistością są dla wszystkich bardzo zaskakujące, ale i też mocno wciągające. Piknik VR niejedną osobę już przekonał, że tego rodzaju urządzenia warto posiadać na własność. Wirtualna rzeczywistość jest dopiero w fazie rozwoju, lecz niedługo będzie standardem, który najpewniej wyprze konsole z rynku. Oczywiście na początku ten sprzęt będzie znacznie droższy od konsol, ale z czasem to się zmieni. Tego rodzaju pikniki to też świetna okazja, by zapoznać się w ogóle z tą technologią i nie pozostawać w tyle. Wspólne przeżywanie przygód w wirtualnej rzeczywistości jest też doskonałym sposobem na integrację. Zorganizowanie pikniku VR nie jest drogie i mieści się w kosztach standardowych eventów.

Zabawa z wirtualną rzeczywistością łączy walor rozrywkowy z edukacją, bowiem wiele gier polega na odwiedzaniu miejsc, których nigdy nie odwiedzimy w prawdziwej rzeczywistości. VR doskonale sprawdza się w przypadku starszych dzieci, które mogą się uczyć z pomocą tych urządzeń.