Press "Enter" to skip to content

Czym cechuje się naświetlacz LED SMD?

Maniek Legowski 0

Jednym z ważniejszych elementów organizacji stanowiska pracy w zakładzie produkcyjnym jest konieczność zadbania o odpowiednie oświetlenie. Jest ono niezbędne aby zapewnić pracownikom możliwość dokładnego wykonywania swoich obowiązków, ale także pomaga zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zalety lamp LED SMD

naświetlacze led smdOświetlenie LED, w różnej formie, jest obecnie najczęściej wykorzystywanym źródłem światła w użytku firmowym i przemysłowym głównie ze względu na wysoką energooszczędność. Najczęściej wykorzystywane są zaś naświetlacza led smd, czyli diody Led rozmieszone na taśmach, znajdujące się w specjalnie wzmocnionej i uszczelnionej obudowie. Jest to niezwykle ważne w przypadku fabryk, gdzie panują trudne warunki robocze ze względu na przykład na wysokie zapylenie. Oznaczenie SMD wskazuje na zmodernizowaną technologię LED, głównie pod kątem jej energooszczędności,a dodatkowo naświetlacze LED tego typu są często wyposażone w specjalne dyfuzory, które rozpraszając źródło światła, umożliwiają oświetlenie za pomocą naświetlacza więcej niż jednego stanowiska pracy. Bardzo istotną zaletą naświetlaczy wykonanych w tej technologii jest ich niezwykle wysoka efektywność świetlna, która dochodzi nawet do 12o lumenów, co jest wartością znacznie wyższą, niż w przypadku tradycyjnych naświetlaczy LED. Wszystko to sprawia, że naświetlacze LED SMD mogą się świecić nawet przez całą dobę, bez ryzyka zbyt wczesnego zużycia diod LED lub zbyt wysokich rachunków ze energię elektryczną.

Postęp technologiczny ma wpływ na wiele dziedzin związanych z funkcjonowaniem zakładów produkcyjnych, w tym ich oświetlenia. Dzięki temu możemy obecnie znaleźć bardziej wydajne, energooszczędne i trwałe źródła światła o zastosowaniu przemysłowym. Przykładem mogą być opisane powyżej przemysłowe lampy halogenowe.