Press "Enter" to skip to content

Czy warto skorzystać z pomocy domu opieki?

Gracjan Lukierski 0

 

Często znajdujemy się w sytuacji, w której nie mamy możliwości opiekowania się seniorami naszego domu. Jest to z całą pewnością sytuacja bardzo przykra dla każdego. Jednak nie powinniśmy kojarzyć sobie pobytu  osoby starszej w domu opieki z czymś negatywnym. Jest to w dzisiejszych czasach naprawdę dobre rozwiązanie dla każdej strony, zdecydowanie również dla seniora. Dlaczego warto skorzystać z pomocy domu opieki?

Pomoc domu opieki – czy warto?

dom seniora bydgoszczPowinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że domy opieki są dzisiaj miejscami bardzo dobrze przystosowanymi do potrzeb osób starszych. Nie da się ukryć, że w wielu przypadkach to właśnie w domu opieki seniora ma o wiele lepszą opiekę niż w domu. Często zdarza się tak, że opiekunowie seniora pracują i niekoniecznie zawsze ma kto się zaopiekować babcią, czy też schorowanym rodzicem. Czy uważamy, że przebywanie samemu w domu jest dla osoby starszej korzystne? Zdecydowanie nie. To właśnie towarzystwo i urozmaicony sposób na spędzanie czasu będzie wpływał korzystnie nie tylko na ich samopoczucie, ale i również na ich zdrowie. Najważniejsze jednak w domach opieki jest to, że seniorzy są pod stałą opieką medyczną. W prywatnych domach seniora można spotkać się z codziennie odbywającym dyżur lekarzem i z zatrudnionym na stałe pielęgniarze. Nie da się ukryć, że w przypadku osób starszych, szybka reakcja medyczna na niektóre zdarzenia to podstawa. Powinniśmy umieć zauważyć, czy faktycznie jesteśmy w stanie zapewnić seniorowi domu tyle uwagi ile faktycznie potrzebuje. Czy mamy możliwość spędzania z nim sporej ilości czasu i przede wszystkim czy zawsze możemy pilnować bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że opieka nad osobą starszą to naprawdę absorbujące zajęcie. Skoro mamy możliwość ofiarowania seniorowi lepszych warunków, dlaczego by z tego nie skorzystać? Dając możliwość na spędzanie czasu aktywnie zgodnie ze swoimi potrzebami oraz w gronie osób w podobnym wieku, dajemy jednocześnie możliwość na poprawę ogólnego stanu psychicznego zdrowia seniora. Odwiedzając go najczęściej jak się da, możemy sprawić mu dodatkową radość i pomóc w niektórych kwestiach.

Na pewno warto obiektywnie ocenić swoją sytuację. Nie da się ukryć, że jeśli faktycznie nie jesteśmy w stanie zapewnić seniorom należytej opieki i przede wszystkim nie mamy wystarczającej ilości czasu na to, powinniśmy wziąć możliwość umieszczenia seniora w domu opieki na poważnie. Nie można traktować tego jako gorsze wyjście. Mając świadomość wysokiego poziomu opieki jaką ma nasz senior w domu opieki z całą pewnością zauważymy, że jest to dobra alternatywa.

Najnowsze informacje na http://lesnydomseniora.pl