Press "Enter" to skip to content

Czy w Łodzi można zamówić drewniane stemple?

Adam Lasecki 0

 

Od zawsze ciekawiła mnie historia i fascynowały mnie przedmioty, które posiadały długą tradycję. Część kolekcjonowałam, o części tylko mogłam poczytać. Pewnego razu, na strychu domu babci znalazłam stary stempel, nie wiem na który rok datowany, ale rozbudził on we mnie ogromną ciekawość.

Rodzaje pieczątek – kiedyś i dziś

pieczątki na zamówienie łódźTemat był mi bliski, ponieważ wyrabiałam akurat swojemu mężowi nową pieczątkę lekarską. Prosił mnie był dokonała tej czynności, bo on był wiecznie zajęty, a zmieniliśmy adres przychodni. Stwierdziłam, że połączę przyjemne z pożytecznym, czegoś ciekawego może się dowiem, a przy okazji wymienię gumę w pieczątce męża. Gdy znalazłam już ogłoszenie pieczątki na zamówienie łódź, postanowiłam udać się tam jutro, a tego samego dnia poczytałam o datownikach, kołkach drewnianych i suchych stemplach. Zatęskniło mi się za czasami, gdy słyszałam jak panie w urzędach stukały tymi kołkami. To też przecież pieczątka, ale nie zautomatyzowana! Dziś wykonuje się pieczątki metodą polimerową, laserowo grawerując wiersze tekstu – kiedyś nie do pomyślenia. Przeczytałam o pieczątkach flash, frezowanych i metalowych. Taki zwykły przedmiot do prawie codziennego użytku w wielu firmach. Trochę żałowałam, że będę szła zamówić zwykłą, plastikową, małą pieczątkę kiedy mogliśmy mieć w domu starodawny stempel z charakterem! Jeśli nie dla męża to dla mnie – pomyślałam! Czemu nie miałabym sobie sprezentować stempla plastikowego lub drewnianego gryfu czy kołyski? Tak! Sprawdziłam w Internecie i firma z Łodzi, którą znalazłam, posiadała to w ofercie.

Jestem artystką. Sprzedaję swoje rękodzieła. Czemu nie miałaby być sygnowane przeze mnie? Moje ręcznie zdobione kartki z przeuroczym stemplem nabierały magicznego uroku dawnych lat. I sprzedawały się świetnie!