Press "Enter" to skip to content

Czy trudno jest samemu położyć tapety ścienne?

Ola Bednarz 0

Od lata krążą po świecie mity, że trudno jest położyć tapety ścienne. Podobny pogląd słyszałam o panelach, czy kamieniu ozdobnym. Z racji, że moi rodzice budowali dom, robiliśmy wszystko od podstaw.

Tapety ścienne nie jest trudne

tapety ścienneŁącznie z wyżej wymienionymi elementami. Sama również bałam się samodzielnie to robić, dlatego nalegałam na profesjonalistów. Mój tata uświadomił mi jednak, że nie jest to wbrew powszechnej opinii wcale trudne. Bez kłopotu wspólnie zamontowaliśmy panele i kamień ozdobny. Najtrudniejsza jednak okazała się tapeta, choć absolutnie jest to wykonalne. Po pierwsze trzeba mieć do tego mnóstwo cierpliwości. To też zależy od tego, jakie tapety ścienne sobie wybraliśmy. Jeśli zakupiliśmy takie we wzorki, mamy trochę większy kłopot. Zazwyczaj cena nas kusi i wybieramy te jednolite. My zakupiliśmy tapetę wzorzystą, co znacznie nam utrudniło zadanie. Trzeba było trafić idealnie w punkt, by nie odstawał od siebie wzór. Pomimo tego, że robiliśmy to we dwójkę, nie było to proste zadanie. Tapeta wciąż gdzieś uciekała, a wiadomo, że nie można jej lekkomyślnie przyłożyć do kleju. Długo się z tym siłowaliśmy, ale osiągnęliśmy sukces. Bardzo ważne w montażu tapety jest również to, by nie zostawić tzw. pęcherzyków powietrza. Jeśli za dużo powietrza dostanie nam się pod tapetę, takie pęcherzyki będą nam towarzyszyć już zawsze. Dlatego zawsze warto delikatnie docisnąć tapetę w każdym miejscu. Czasem przy nakładaniu tapety, możemy też ją niechcący ubrudzić. Dlatego warto kupować tapety zmywalne. Dzięki temu nie zostaną nam żadne odciski palców, ślady pyłu, czy jakiejś innej substancji.

Jak widać kładzenie tapety wcale nie jest wielkim wyczynem. Jeśli mamy cierpliwość i jesteśmy dokładnymi ludźmi, na pewno wyjdzie nam to znakomicie. Nie potrzeba do tego fachowca.

Więcej o tapetach www.wyjatkowetapety.pl