Press "Enter" to skip to content

Czy nad wyborem mebli na zamówienie warto się zastawiać?

Dorota Romańska 0

W czasach, gdzie mamy tak duży i łatwy dostęp do mebli z oferty katalogowej, które możemy mieć właściwie od ręki, pojawia się pytanie o zasadność wybory mebli robionych na zamówienie, które jakby na pierwszy rzut oka przegrywają pod wieloma względami z tymi gotowymi. Czy zatem nadal warto rozważać ich wybór?

Wybór mebli na zamówienie – czy warto?

meble na zamówienie wielkopolskaFaktem jest, że meble na zamówienie w wielu wypadkach mogą wypadać dość blado w porównaniu z tymi jakie możemy kupić w sklepie, największe znaczenie ma tu cena, która jest zdecydowanie wyższa, jak i długi czas oczekiwania na realizację zamówienie, który sięga zwykle dwóch miesięcy, co biorąc pod uwagę, że idąc do sklepu meblowego znaczną część asortymentu możemy mieć od ręki stanowi pewien problem i minus tego rozwiązania. Co do estetyki tutaj opinie też są różne z jednej strony meble na zamówienie niby są oryginalne z drugiej strony w sklepach jest tak wiele różnych propozycji, że i tak każdy z powodzeniem znajdzie coś co przypadnie mu do gustu. czy zatem biorąc to wszystko pod uwagę warto wybrać meble na zamówieni? Odpowiedź zaskoczy pewnie wiele osób, bo tak? Dlaczego? Ponieważ mają one coś czego nie maja te katalogowe, a mianowicie możliwość indywidualizacja – dowolny wymiar, wyposażenie, rozplanowanie – to coś czego nie zapewnią nam nawet najlepsze meble gotowe. Choć od razy trzeba zaznaczyć, że nie zawsze te elementy będą miały znaczenie i nie przy każdym rodzaju mebli. Dostępne meble na zamówienie wielkopolska, pomorskie itd to zawsze tez pewna loteria, nie wiemy bowiem do końca – nawet jeśli dostaniemy dokładny projekt i wizualizację na co trafimy. Dlatego przed decyzja dokładnie precyzujmy swoje wymagania odnośnie mebli, jeśli potrzebne nam bardziej zindywidualizowane meble – to te na zamówienie, jeśli nie – to gotowe.

Pomimo bogatej oferty mebli katalogowych, te na wymiar nadal w pewnych sytuacjach są atrakcyjną ofertą, którą wiele osób powinno wziąć pod uwagę. I choć rozwiązanie to ma swojego wady, to pamiętajmy o tym, że tak naprawdę nie ma rozwiązań idealnych.