Press "Enter" to skip to content

Czy gabiony jako ogrodzenie hurtowni to dobry pomysł?

Olaf Niewiadomski 0

Cztery lata temu zdecydowałem się otworzyć własną hurtownię artykułów przemysłowych. To nie była łatwa decyzja, oczywiście wszystko rozchodziło się o pieniądze. W końcu jednak wyliczyłem, że mnie na to stać i zrobiłem ten krok. Kupiłem dość dużą ziemie i wybudowałem tam hurtownię od podstaw.

Gabiony gwarancją bezpieczeństwa

gabiony Jest ogromna, dwupiętrowa, podobno jedna z największych w kraju. Na sam koniec pozostała jeszcze kwestia ogrodzenia. Długo się wahałem czy w ogóle się w to bawić. Jednak z kilku różnych źródeł słyszałem ostrzeżenia przed potencjalnymi kradzieżami. Postanowiłem więc się zabezpieczyć. Zależało mi jednak aby ogrodzenie było jak najładniejsze. Mogłem się zdecydować na tani betonowy płot, ale wizualnie strasznie by odstraszał. Z drugiej strony szukałem stosunkowo niedrogiego rozwiązania. Uświadomiłem sobie, że gabiony tanio kupię u swojego znajomego. Generalnie ogrodzenia gabionowe są bardzo proste, łatwe w montażu ale jednocześnie trwałe i wytrzymałe. Tak przynajmniej reklamuje gabiony producent. Jednak czytałem trochę na ten temat i miałem spore wątpliwości. Czytałem bowiem, że regularnie opłukiwane przez wodę deszczową kamienie w końcu zaczynają się coraz bardziej luzować i w końcu takie gabiony nie nadają się już do niczego tylko wymiany. To mnie na bardzo długo powstrzymywało przed podjęciem decyzji. W końcu jednak uspokoił mnie sam producent. Według tego co powiedział, zajmie dziesiątki lat zanim wodzie uda się wywołać takie szkody. Mam taką nadzieję.

 

Pod względem estetycznym jestem bardzo zadowolony chociaż mojej żonie zupełnie się nie podobają. Przyznała jednak rację, że pasują do hurtowni dużo lepiej niż jakiekolwiek inne ogrodzenia. Ogrodzenia gabionowe stoją już przy hurtowni ponad trzy lata i jestem bardzo zadowolony z tego jak się prezentują.

Zainteresowanych solidnie wykonanymi gabionami odsyłam na stronę http://silverstone.com.pl