Press "Enter" to skip to content

Czy firma Fiat produkuje deski elektryczne?

Olaf Niewiadomski 0

Coraz częściej zdarza się, że renomowane firmy z branży motoryzacyjnej, decydują się na ekspansję w nieco inne segmenty rynku. Nie inaczej jest w przypadku turyńskiej firmy Fiat, która zdecydowała się na produkcję deskorolek elektrycznych.

Opis deskorolki elektrycznej Fiat 500

Deskorolka elektryczna fiat 500 opisWiele osób może zdziwić fakt, że Fiat produkuje również deskorolki elektryczne. W dodatku sygnując go logotypem swojego modelu 500. Jednak tak naprawdę nie ma nic dziwnego. Firmy w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, decydują się na inwestowanie w nowe technologie i przejmowanie innych segmentów rynku, ale jednak jakby nie patrzeć – blisko spokrewnionych. Deskorolki elektryczne to przecież też pojazdy, tyle, że elektryczne i w dodatku można w nich testować najnowsze rozwiązania, które potem można przenosić na grunt większych pojazdów. No i rzecz jasna odwrotnie. Jeżeli chodzi o specyfikację i parametry techniczne, Fiat 500 to deska ultralekka, wyposażona w dwa potężne silniki, o mocy 500 W – każdy. Maksymalne jej obciążenie to sto dwadzieścia kilogramów. Bardzo pojemny akumulator litowy, który wystarcza na przebycie dwudziestu kilometrów, bez konieczności ładowania. Jeżeli oryginalna deskorolka elektryczna Fiat 500 opis jej konstrukcji mówi, że została wytworzona z tworzywa ABS, które jest wyjątkowo odporne na uderzenia, zderzenia oraz upadki. Testy konsumenckie pokazują, że producent mówi prawdę, gdyż zyskała ona jedną z najwyższych ocen, w tego rodzaju badaniach. Koszt tej deski elektrycznej to około dziewięciuset złotych.

Fiat jest marką, której warto zaufać. Deskorolka elektryczna ich produkcji, to jeden z najsilniejszych modeli na rynku. Jej cena jest adekwatna do technologii, jaka została w niej zainstalowana, a ilość użytkowników niezmiennie rośnie.