Press "Enter" to skip to content

Częste błędy lekarskie przy porodzie

Ola Bednarz 0

Dla wielu osób najważniejsze jest to, aby posiadać zdrowe i szczęśliwe potomstwo. Kobiety, które dowiadują się o ciąży, bardzo często potrafią zmienić prawie całe swoje życie. Dużo więcej odpoczywają, starają się jeść tylko to, co będzie korzystnie wpływać na rozwój dziecka, wykonują ćwiczenia, które mają pomóc podczas porodu. Faktem jest jednak to, że nawet jeśli bardzo się staramy, to nie wszystko zależy tylko od nas.

Jakie błędy popełniają lekarze podczas porodu?

błędy lekarskie przy porodzieWiele osób kiedyś miało dużo większe zaufanie do lekarzy. To zaczęło się nieco zmieniać, gdy zaczęliśmy dowiadywać się o tym, jak wiele mogą popełniać błędów. Mimo to w niektórych sytuacjach nie jesteśmy w stanie poradzić sobie bez ich pomocy. Chcemy wtedy wierzyć, że będą doskonale przygotowani i na pewno nas nie zawiodą. Przecież po to kończą trudne studia i dużo praktykują, aby być gotowym do pracy. Życie jednak już pokazało, że lekarze to też tylko ludzie i nie są nieomylni. Błędy lekarskie przy porodzie zdarzają się zazwyczaj wtedy, gdy lekarz ma zbyt wiele obowiązków w tym samym czasie. Zamiast skupić się na jednym pacjencie, krąży po wielu oddziałach. Nie zawsze jest szybko uchwytny, a czasem wręcz ignoruje obawy przyszłej matki. Zdarza się też czasem, że lekarz ma zbyt małe doświadczenie i nie jest w stanie wykryć jakichś błędów. Nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie, dlatego coraz więcej poszkodowanych osób wygrywa w sądzie walkę o odszkodowanie.

Faktem jest, że nie zawsze lubimy odwiedzać lekarza. Czasem jednak ich pomoc jest wręcz konieczna. Porody odbierane są każdego dnia i zazwyczaj wszystko przebiega zgodnie z planem. Czasem jednak nie wszystko jest aż tak jednoznaczne. Matki często czują, że dzieje się coś złego. Jeśli lekarz w tym czasie jest zajęty czymś innym, może to zignorować. Błędy zdarzają się każdemu, ale coraz częściej nie są już ukrywane i lekarze muszą za nie odpowiedzieć.