Press "Enter" to skip to content

Czasem warto zainwestować trochę więcej w sprzęt dla DJ-a

Ania Ogrocka 0

Historie moich znajomych pokazują jasno – w niektórych kategoriach nie warto kierować się ceną. Zwłaszcza, jeśli prowadzi się biznes oparty na usługach. Mój dobry znajomy bardzo chciał zaoszczędzić na sprzęcie – pracował jako DJ na wesele. Z początku jakoś się to kręciło – wszelkie niedociągnięcia udawało mu się jakoś maskować.

DJ musi dbać o swój sprzęt

djBydgoszcz była duża, więc ludzie nie informowali się o tym, że jeden z DJów ma charczące głośniki. Po czasie jednak nie mógł dłużej udawać, że wszystko jest w porządku, i zdecydował się na zakup innego sprzętu. DJ ten na szczęście nie należał do ludzi głupich – nauczony doświadczeniem kupił nieco droższy sprzęt, za pomocą którego mógł puszczać głośniejszą muzykę na weselach i to w znacznie lepszej jakości. Momentalnie przełożyło się to na jego ilość zleceń. Nie było w tym niczego złego poza jedną rzeczą – wystarczyło sobie policzyć, jak wielu potencjalnych klientów stracił, którzy mogliby się o nim dowiedzieć z polecenia. Gdyby na początku już zainwestował nieco więcej pieniędzy, każdy z jego klientów byłby zadowolony i z przyjemnością polecał go wszystkim swoim znajomym szykującym się do ślubu. Są to straty, których już nigdy nie nadrobi. Oczywiście teraz źle mu nie idzie – jest dużo zleceń na to, by ktoś jako wykwalifikowany dj z Bydgoszczy zajął się danym weselem. Odkąd ma lepszy sprzęt ludzie chętniej też polecają go znajomym. W końcu nikt nie chce mieć wesela, na którym DJ puszcza muzykę z szeleszczących głośników. Dlatego warto kierować się przy inwestycjach nie tylko ceną, ale i innymi rzeczami.

Jakość i marka są tak samo ważne, ponieważ wydając nieco więcej pieniędzy na początku można ustrzec się przed wydatkami w przyszłości, a do tego od samego początku wykonywać swoją pracę porządnie tak jak należy. To z kolei przełoży się na lepsze wyniki finansowe.