Press "Enter" to skip to content

Codzienny makijaż podkreślający naturalne piękno

Zosia Moszka 0

Makijaż jest jedną z nieodzownych części dnia każdej kobiety, która dba o swój wygląd, jak również o nienaganny wizerunek. W teorii wygląd jest jedną z cech zauważalnych podczas pierwszych kilku minut. Pierwsze wrażenie jest istotne, ponieważ to na jego podstawie spotkana osoba kreuje swoją opinię. Sposobów wykonywania makijażu jest bardzo wiele, dają one możliwość dobrania odpowiedniej techniki do upodobań kobiety, jak i jej typu urody.

Palety do makijażu twarzy

wygodne palety do makijażuNiewątpliwie do wykonania makijażu potrzebne są odpowiednie kosmetyki. Te z kolei dzielą się na marki i rodzaje oraz zastosowanie. Każdy typ cery potrzebuje innego rodzaju kosmetyków. Produkty do pielęgnacji cery oraz tak zwane kosmetyki kolorowe służące do wykonywania makijażu. Są nimi wszelkie produkty do oczu, takie jak kredki, palety cieni, a także tusze do rzęs. Kosmetyk kolorowy to także  wygodne palety do makijażu powiek i twarzy, pomadki oraz fluidy. Makijaż wykonywać możemy, aby zakamuflować powstałe defekty skórne, lecz również zaakcentować swoją indywidualność i urodę. Makijaż daje nam możliwość wyrażenia siebie. Poprzez użycie kolorowych cieni na powiekach lub wyraziście podkreślonych ust, akcentujemy to, co w danym momencie chcemy przekazać światu. Makijaż może wyrażać poprzez swój wygląd, jak  i dobór kolorystyki, to jak się dziś czujemy lub jakie wartości wyznajemy. Codzienny, europejski makijaż bazuje na delikatnym podkreśleniu naturalnego piękna i ukryciu ewentualnych mankamentów urody. Kolory wykorzystane w tego rodzaju makijażach powinny być w odcinaniach zbliżonych do barwy skóry lub ziemi. Barwami tymi są beże, brązy oraz szarości, a także róże i wszelkie odcienie koloru brzoskwiniowego.

Wygodna paleta cieni powinna posiadać wszystkie kolory począwszy od odcieni bieli po czernie i ciemne brązy, jak i lusterko umożliwiające wykonanie makijażu w dowolnym miejscu. W każdej palecie powinno znaleźć się kilka barw w odcieniach ciepłych, jak i zimnychKażda z kobiet kolorystykę makijażu dopasować powinna do odcienia swojej skóry, a także koloru oczu. Jeżeli wykonujemy makijaż profesjonalnie zainwestować powinnyśmy w kosmetyki lepszej jakości, które są trwałe i wodoodporne.