Press "Enter" to skip to content

Certyfikowana nawierzchnia sportowa

Renata Arciszewska 0

Głównym celem przyświecającym sporowcom jest osiąganie jak najlepszych wyników sportowych. Z tego założenia wychodzą również amatorzy dążący do poprawiania swoich życiowych rekordów. Aby sprostać oczekiwaniom niezbędna jest między innym specjalna nawierzchnia sportowa umożliwiająca bezpieczne poprawianie osiągów.

Profesjonalne i amatorskie nawierzchnie sportowe

podłoga sportowaNajlepsza podłoga sportowa to produkt certyfikowany spełniający bardzo surowe kryteria narzucone przez normy europejskie. Trzeba pamiętać, że jeżeli nie określimy w projekcie jaka nawierzchnia będzie ułożona w obiekcie to obligatoryjnie musi być zastosowana podłoga certyfikowana. Dla bezpieczeństwa użytkowników każdy obiekt sportowy powinien posiadać najwyższej klasy podłogę z certyfikatem. Abu go otrzymać i móc wypuścić produkt na rynek nawierzchnia jest badana pod kątem różnych parametrów. Są to np. jakość i kąt odbicia piłki, przyjmowanie energii w razie upadku, zawodnika, toczenie, brak odbicia refleksów świetlnych. Do obiektów gdzie oprócz zmagań sportowych odbywają się inne imprezy masowe zalecane są jednowarstwowe wykładziny z PCV cechujące się bardzo dobrą odpornością na przebicia i ścieranie. Profesjonalne zmagania sportowe wymagają czegoś więcej. Wiodący producenci producenci dostarczają w tym przypadku nawierzchnie wielowarstwowe o różnych klasach twardości. Liderzy w tej branży tworzą specjalne linie produktowe z przeznaczeniem dla konkretnych dyscyplin sportowych. Sportowcy zmagając się na tak przygotowanych posadzkach mogą liczyć na komfort i możliwość osiągania świetnych rezultatów. 

Na rynku funkcjonują również podłogi przenośne, które montuje się w obiektach na czas zmagań sportowych. Stosowane w nich systemy montażowe pozwalają na bardzo szybkie rozłożenie i złożenie takiej nawierzchni. Oprócz wykładzin ciągle jeszcze funkcjonują na rynku twarde podłogi drewniane.