Press "Enter" to skip to content

Blat do zabudowy kuchennej na Śląsku

Kaśka Wilczewska 0

Wykonanie aranżacji kuchni wymaga doboru detali o odpowiedniej estetyce i trwałości. Blaty kuchenne odpowiadają za końcowy efekt wizualny i dlatego są tak ważne. Najczęściej używa się kamienia naturalnego, czyli granitu lub marmuru. Odcienie obu materiałów mogą być różne, co zależy od miejsca wydobycia. Popularne, niedrogie, śląskie granity można dostać w atrakcyjnych cenach.

Materiały do wykonania kuchennych blatów na Śląsku

blaty kuchenne śląskFabryczne blaty z płyty, powlekane okleiną nie dadzą takiego efektu, jak dopasowane ręcznie, blaty kamienne, wykonywane przez specjalistów. Jeśli podobają nam się kamienne blaty kuchenne Śląsk jest dobrym miejscem do zamówienia tego typu produktów. Obróbka kamienia wymaga doświadczenia i znajomości rzemiosła. Lokalne kamieniołomy, kamieniarze, dostarczają gotowy materiał wysokiej jakości, zajmują się także importem kamieni spoza kraju. Lokalny granit w odcieniu czarnym, szarym, białawym oraz różnych brązach, czerwieniach i ugrach ma swoją specyfikę i połysk. Marmury są zwykle sprowadzane, pochodzą z importu, lecz dają zupełnie inne efekty. Do blatów kuchennych, śląskie firmy i zakłady kamieniarskie, proponują trwały i profesjonalnie opracowany kamień naturalny. Nie zniszczy się podczas wieloletniego użytkowania, nawet, gdy będziemy szykować posiłki bezpośrednio na blacie kuchennym. Ceny kamienia do wykonania blatów pod zabudowę kuchenną, uzależnione są w dużej od rodzaju kamienia.

Wykonane ze śląskiego kamienia, blaty kuchenne, stosuje się w zabudowie oraz w wolnostojących wyspach. Naturalny kamień, czyli granit, bądź marmur, dobrze łączy się z drewnem i daje bardzo elegancki efekt wykończenia wnętrza. Do wyboru mamy wyroby lokalne, ze śląskich kamieniołomów oraz importowane marmury o wyjątkowej trwałości.