Press "Enter" to skip to content

Aromatyczna kawa Arabika

Ania Ogrocka 0

Kawa jest napojem, który towarzyszy ludziom od wieków. Dziś kojarzona jest z możliwością pobudzenia, pysznym smakiem, stanowi napój doskonały do spotkań towarzyskich i dla wielu stanowi definicję udanego poranku. Na rynku istnieje wiele rodzajów kaw, ale najbardziej pożądana jest prawdziwa kawa Arabika. 

Kawa Arabika od Lavazzy

lavazza pienaromaLavazza to turyński i jeden z najbardziej rozpoznawanych producentów kaw. Przedsiębiorstwo to istnieje na rynku od ponad stu lat i dzisiaj jest kojarzone z doskonałym smakiem i wysoką jakością produktu. Niezwykle istotne z punktu widzenia problemów obecnego świata jest to, że Lavazza produkuje swoje kawy zgodnie z zasadami ekorozwoju, co oznacza, że pracownicy zajmujący się produkcją w Brazylii są traktowani sprawiedliwie, otrzymują godną pensję, a ich rodziny mają zapewniony godny byt, edukację i możliwości rozwoju. Jednym z takich właśnie produktów jest kawa Lavazza Pienaroma, która podbiła serca konsumentów na całym świecie. Jest to oczywiście stuprocentowa Arabika, która jest mieszanką ziaren kawy, owoców figowca oraz kwiatów jaśminu. To połączenie sprawiło, że przyrządzony napój ma słodki i niezwykle intensywny posmak. Ziarna zbierane są w okolicach regionów Cerrado, Mogiana i Minas, czyli z terenów brazylijskich, ale także z ziem kolumbijskich i gwatemalskich. Dla koneserów kawy istotą rolę odgrywa stopień palenia ziaren, które w przypadku tego produktu są średnio wypalane, a co za tym idzie posiadają najwięcej walorów smakowych.

Pomimo istnienia wielu producentów kaw, tylko niektóre cieszą się niezaprzeczalnie dobrą opinią klientów i sama ich nazwa stanowi definicję wysokiej jakości i kawy dobrego gatunku. Lavazza jest obecnie jednym z najważniejszych producentów kaw na światowym rynku, co osiągnęli poprzez troskę o każde ziarno kawy, szacunek względem pracowników i ekologii.