Press "Enter" to skip to content

Apteki oferujące profesjonalne preparaty przeciwodleżynowe

Justyna Zawicka 0

Każdy od czasu do czasu korzysta z produktów, które można kupić tylko w aptekach. Obecnie apteki znajdują się prawie w każdej miejscowości, dlatego nie ma problemu z dostępem nawet do zaawansowanych preparatów leczniczych. Niektóre produkty kupowane są w aptece regularnie, ponieważ pacjent wymaga ich stosowania przez cały czas.

Preparaty z apteki stosowane leczniczo i profilaktycznie

apteka tychyW aptekach można kupić też wiele preparatów profilaktycznych. Dużą popularnością cieszą się np. preparaty stosowane na odleżyny. Są osoby, które spędzają większość czasu w łóżku – choroba sprawiła, że są do niego przykute. U takich osób dochodzi do stałego ucisku na skórę i mięśnie. To z kolei sprawia, że przez skórę nie dochodzi do prawidłowego przepływu krwi. Komórki są odcinane od tlenu oraz substancji odżywczych. W związku z tym mogą pojawiać się trudno gojące rany, które potem mogą jeszcze zostać nadkażone przez czynniki bakteryjne i grzybicze. Na szczęście apteka tychy ma w swojej ofercie preparaty, które są stosowane u takich osób i co najważniejsze – rzeczywiście są skuteczne. Przykładowym preparatem może być tutaj PC 30. Tego typu produkty mają zazwyczaj postać płynu do przemywania miejsc, w których dochodzi do powstawania odleżyn. Objętości preparatów są różne – zazwyczaj w sprzedaży można znaleźć produkty o pojemności 100 ml. Wiadomo, że preparatów przeciwodleżynowych jest znacznie więcej, ale najlepiej stosować to, co rzeczywiście pomaga i cieszy się zaufaniem ze strony klientów aptek.

Preparaty przeciw odleżynom stosuje się na skórę, która jest narażona na ucisk oraz otarcia. Stosuje się je również profilaktycznie, aby nie dochodziło do powstawania trudno gojących się ran. Warto pamiętać o regularnym przemywaniu miejsc, które praktycznie przez cały czas przylegają do powierzchni łóżka.