Press "Enter" to skip to content

Aplikacja szyta na miarę

Dawid Pikulski 0

Marzenia o własnym centrum motocyklowym, właśnie się spełniają. Kończy się budowa hali wystawowej oraz części serwisowej i sklepowej. Podpisuję pierwsze umowy z producentami i planuję wielkie wiosenne otwarcie. Będzie się działo!

Jaką wybrać aplikację do zarządzania sprzedażą?

aplikacje b2bOtwarcie centrum motocyklowego, było drogim przedsięwzięciem, ale dzięki otrzymanej dotacji, mogłem zrealizować swoje marzenia. Gdy marzenia się spełniają, to muszą być, też odpowiednio świętowane. Na huczne otwarcie, byli zaproszeni wszyscy kontrahenci, rodzina, przyjaciele a nawet potencjalni klienci. Cała hala wystawowa była zapełniona gośćmi. Świętowaliśmy do białego rana, ale na następny dzień, trzeba było zacząć pracę. Hala wystawowa, pomału zapełniała się motorami. W miarę gdy przywożono nowe, klienci byli również zainteresowani przeglądami i modyfikowaniem, swoich nowo nabytych maszyn. Każdy chciał mieć wyjątkowy i oryginalny sprzęt. Zamówienia na części i akcesoria, rosły z każdym dniem. Zaczęliśmy robić błędy. Części, albo nie były te co trzeba, albo w ogóle do nas nie docierały. Zamówienia wysyłane były drogą mailową lub SMS-em i czasem gdzieś ginęły po drodze. Wiedziałem, że natychmiast coś trzeba z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem okazały się aplikacje b2b. Znalazłem firmę, która zaproponowała okres testowy. Używanie tej platformy okazało się, zbawienne. Proces integracji systemu z naszą bazą danych sprawił, że wszystko działo się automatycznie, do nas należało tylko wpisać zamówienie. Gdy brakowało części w magazynie, system wysyłał zamówienie do producenta, a my na monitorze komputera mieliśmy natychmiastową informację o czasie realizacji. System działał rewelacyjnie. Po zakończonej transakcji sam generował fakturę. Dodatkowo prognozował poziom sprzedaży na podstawie takich czynników jak: pogoda, rotacja towarów w magazynie czy klasyfikacja kontrahentów.

System zintegrował wszystkie działy do tego stopnia, że zachęciło to nas, do otwarcia jeszcze jednego działu, nazwaliśmy go”klubem” i rzeczywiście, w naszym klubie można wypić dobrą kawę, zjeść pyszną kanapkę i wiele innych pyszności. Najważniejsze jednak jest to, że nie martwimy się o zatowarowanie i braki na magazynie, o to dba nasza aplikacja szyta na miarę.