Press "Enter" to skip to content

Angielski w szkołach a kurs angielskiego

Ola Bednarz 0

Dziś stawia się w dużej mierze na dzieci. One są naszą wielką nadzieją i to w nie pragniemy inwestować. Z ostatnich badań wynika, że ponad połowa dzieci w naszym kraju uczęszcza na korepetycje. Z różnych przedmiotów, ale mimo wszystko najczęściej są to korepetycje z jakiegoś języka.

Kurs angielskiego dla dorosłego

kurs angielskiegoObecnie angielski przydaje nam się wszędzie. W naszym kraju mieszka coraz więcej obcokrajowców, mamy wiele posad, na których angielski jest wymagany, posługujemy się nim podczas naszych zagranicznych podróży. Ułatwia nam on bardzo wiele, więc gdy wprowadzili go w szkołach, moi rodzice byli zachwyceni. Jednak ich zachwyt nie trwał długo. Nie byłam zbyt dobra z angielskiego, a moja nauczycielka też nie stawiała przed nami zbyt dużych wymagań. Poszłam do gimnazjum położonego najbliżej mojej miejscowości, przez co narobiłam sobie dużych zaległości językowych. Gdy wybrałam najlepsze liceum w mieście, wiedziałam już, że mam ogromny problem. Od razu było widać kto chodził do dobrego gimnazjum, a kto do nieco gorszego. Niestety poziom angielskiego jest bardzo różny i nie każde dziecko umie go na takim samym poziomie. A w szkole średniej już bardzo trudno takie różnice zniwelować. Dla mnie w dorosłym życiu szansą był potrzebny kurs angielskiego bydgoszcz. Miałam też duże ambicje na kurs hiszpańskiego, ale najpierw postawiłam sobie za cel angielski. Oczywiście podstawy już umiałam, ale i w nich były małe luki. Po tylu latach nauki, byłam tym naprawdę zaskoczona. Dla wielu ludzi w moim wieku kurs języka angielskiego był wybawieniem. Trzeba przyznać, że każde dziecko inną wiedze wyniesie ze szkoły. Nie zawsze też ze swojej winy.

Nauka angielskiego wymaga ogromnego zaangażowania ze strony ucznia, jak i nauczyciela. Dziś mieszkam w dużym mieście jak Bydgoszcz i nie wyobrażam sobie nie chodzić na taki kurs. Dziś wiele rzeczy sprowadza się do angielskiego