Press "Enter" to skip to content

Alergie u dzieci a witamina K2

Ania Ogrocka 0

W dzisiejszych czasach jest coraz więcej różnego rodzaju alergii. Mam wrażenie, że przynajmniej gdy ja byłam małym dzieckiem nie było to tak popularne. Może wszystko to bierze się z tego, że nasze dzieci żyją w po prostu bardzo dużej sterylności.

Witamina k2 potrzebna dla osoby dorosłej

witaminyKiedyś tak przecież nie uważano na to, że dziecko podniesie coś z podłogi. No, ale nie ma z drugiej strony czemu się dziwić. Jesteśmy coraz bardziej świadomi otaczającego nas świata i dlatego za wszelką cenę staramy się chronić nasze dzieci przed wszystkim co może je złego spotkać. Moja koleżanka ma córkę, która ma właśnie alergię.
I jest to zarówno alergia pokarmowa jak i na konkretne rośliny. W sumie nie jest proste życie z takim alergikiem. Trzeba stosować na co dzień wiele zasad. I to takich zasad, które wcale nie są proste do przestrzegania. Koleżanka ostatnio coraz częściej odwiedza sklep ze zdrową żywnością, który powstał niedaleko jej pracy. Koleżanka uważa, że po prostu córka reaguje lepiej na mniej przetworzone produkty.
I woli zapłacić więcej za daną rzecz i wiedzieć, że jest po prostu dla niej lepsza. W tym sklepie są także suplementy diety, które chętnie stosuje sama. W sumie zauważyłam, że ostatnio koleżanka schudła, jednak nie sądziłam, że jest to efekt stosowania suplementów. W sumie koleżanka uważa, że dobra jest także witamina c lewoskrętna, o której ja tak naprawdę bardzo mało wiem. W sklepie także witamina d3 w dużych opakowaniach, które dużo bardziej opłaca się kupić. Koleżanka powiedziała mi także że witamina k2 sklep, podobno jest wskazana dla kobiet w naszym wieku. Koleżanka codziennie musi gotować specjalne dania dla swojej córki.

Oczywiście jest nadzieja na to, że po okresie dojrzewania ta alergia zmniejszy się bądź nawet zaniknie. Jednak teraz stanowi na pewno dla całej rodziny nie mały problem.